Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu (Tren Gidiş Uçak Dönüş)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
( 4 GECE 5 GÜN )
(1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması )
(3 Gece Otel Konaklaması)
Tren Gidiş - Uçak Dönüş

Tur Programı

1. Gün: Ankara - Kars

HAREKET / ANKARA – KARS  


Siz değerli Tatilkaresi Turizm misafirlerimizle saat 16:00'da Ankara Tren garında Buluşmanın ardından  Turistik Doğu Ekspresi'nin bizlere ayrılmış olan vagonlardaki  kompartımanlara yerleşiyoruz  yaklaşık 30 saat sürecek olan Tren yolculuğumuz saat 16:55 de başlayacaktır. Bu büyülü yolculuğumuzda  Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler Gecemizi Vagonlarımızda geçiriyoruz  Konaklama Trende Yataklı Vagonlarımızda olacaktır


Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Konaklama: Doğu Ekspresinde bize ayrılmış yataklı vagonlarda


2. Gün: Erzurum - Kars

KEMALİYE – ERZİNCAN – ERZURUM - KARS


Turistik Doğu Ekspresi Treni Sabah saat 06.05’de İliç tren İstasyonu'na varışının ardından . İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Mola Bitimi sonrası 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’ a varış, Tren Erzincan İstasyonunda 3 saat bekleyecektir. Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenen Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu turuna katılabilirler. Mola sonrası . 13:40 hareket. Saat  17:33’de Erzurum istasyonuna varış. Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir. Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Trenimiz saat 20:13'de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde  Geç saatlerde 23:55 sularında Kars’a varıyoruz Tren garında bizi bekleyen  aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde


Sabah Kahvaltısı: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Öğle Yemeği : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
Konaklama: Kars Park Hotel , Kale Otel Karabağ Hotel Vb. Oteller


3. Gün: Kars

ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ


Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından önce Kars ta yer alan şehitlik müzesini gezeceğiz müze gezimiz sonrası Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle(Ekstra)Aşıklar ve Kafkas gecesi programına katılıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir
Öğle Yemeği : Bölgede Menü olarak alınacaktır ( Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kars Park Hotel , Kale Otel Karabağ Hotel Vb. Oteller


4. Gün: Kars

KARS – KARS MÜZESİ  – RUS TAŞ YAPILARI  TAŞ KÖPRÜ – TARİHİ SOKAKLAR


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde öğle yemeği için serbest zaman. Karsın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ederek yerleşiyoruz. Dinlenme sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir
Öğle Yemeği : Bölgede Menü olarak alınacaktır ( Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kars Park Hotel , Kale Otel Karabağ Hotel Vb. Oteller


5. Gün: Kars - Erzurum - Ankara

SARIKAMIŞ – SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ - ERZURUM

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza yerleştirdikten Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası  Erzurum a hareket ediyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor, Bilet ve bagaj işlemleri sonrasın da Anadolu Jet havayolları  21:45  Erzurum – Ankara Uçağı ile dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Turumuzun bitimi sonrası başka bir Tatilkaresi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir
Öğle Yemeği : Bölgede Menü olarak alınacaktır ( Ekstra)
Akşam Yemeği: Bölgede Serbest olarak alınacaktır ( Ekstra).
Konaklama : Dönüş günüdür Otel Konaklaması bulunmamaktadır


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Ankara – Kars  Turistik Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
* Erzurum - Ankara Uçak Biletleri ( Ekonomi)
* 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi  Konaklaması ( Yataklı Vagon)
* 3 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde Alınan 3 Sabah Kahvaltısı
* Otellerde Alınan 2 Akşam Yemeği
* Programda Belirtilen Çevre Gezileri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Tatilkaresi Turizm Güvencesi
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tren Seyahati Sırasında Alınan Tüm Öğünler
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
* Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Ücretleri
* Kars Aşıklar Atışması
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Tüm Özel Harcamalar
* Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu (Tren Gidiş Uçak Dönüş) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 4 gece 5 gün olup, 3 gece otel konaklaması, 1 gece Doğu Ekspresi yataklı vagonda konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilkaresi Turizm'in sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilakresi Turizm’de saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilkaresi Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 20 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.


  İptal Şartları

  İade Koşulları 
  Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  30 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 30- 15 gün arası zaman kala sadece ulaşım ( tren ve uçak biletleri ) kısmına denk gelen ücretlerinde zarar görürürler. Her tur tarihi için bu rakam değişkenlik göstermektedir ve ayrıca hesaplanarak rezervasyon sahibine iletilmektedir. 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  İptal iade güvence paketi detayları ; 
  Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya sadece ulaşım ( Tren ve uçak bileti ) hariç kısmının % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Güvence paketi ücreti aşağıda yer alan fiyat aralığına isabet eden toplam rezervasyon bedeline göre sistem tarafından otomatik hesaplanır ve tur ücretine ilave edilerek satın alınır.

  500 TL ye kadar olan Rezervasyonlarda;  + 20 TL
  501  -  1000 TL arası Rezervasyonlarda;   +30 TL 
  1001 - 2000 TL arası Rezervasyonlarda;   +40 TL  
  2001 - 5000 TL arası Rezervasyonlarda;   +50 TL
  5001 - 10.000TL arası Rezervasyonlarda; +80 TL 

  Tur Ulaşımları ve iadesi Hakkında ;
  Bu turumuzun karayolu ulaşım kısımları Tatilkaresi Turizm sorumluluğunda olup iptal iade şartları yukarıda belirlenen şekildedir. 
  Turumuzun Uçak ve Tren seyahati ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. Bu nedenle yukarıda belirtilen İptal iade Güvence Paketi Uçak ve Tren biletlerini kapsamamaktadır.