Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Amsterdam'da gezilecek yerler hakkında bilgi arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Amsterdam, Hollanda'nın kültür, tarih ve sanat merkezi olarak bilinen bir şehir olup şehirde gezilecek ve görülecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Amsterdam'da gezilecek yerler hakkında bilgi almak için, blog yazımızı sonunda kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Amsterdam'da gezilecek yerler arasında en bilinenleri ise Anne Frank Evi, Vondelpark, Dam Meydanı, Westerkerk, Rijksmuseum, Rembrandt Evi Müzesi ve Van Gogh Müzesi'dir.


Anne Frank Evi, Amsterdam'ın en ünlü turistik yerlerinden biri olup, 2. Dünya Savaşı sırasında Anne Frank'ın yaşadığı ev olarak kabul edilir.


Vondelpark, Amsterdam'ın en büyük parkıdır ve çok sayıda ağaç, çiçek ve bitki türüne ev sahipliği yapar. 


Dam Meydanı, Amsterdam'ın merkezi olarak kabul edilen meydanıdır ve çok sayıda mağaza, restoran ve barı barındırır. 


Rijksmuseum, Hollanda'nın en büyük ve en önemli müzelerinden biridir ve çok sayıda eser ve sanat eserleri sergiler. 


Van Gogh Müzesi ise, Vincent van Gogh'un eserlerinin sergilendiği müzedir.


Westerkerk, Amsterdam'ın en büyük Protestan kilisesidir. Kilisenin çatısı, Rembrandt'ın mezarının bulunduğu yer olarak bilinir. Kilise, 17. yüzyılda inşa edilmiştir ve çok sayıda sanat eseri barındırır. Amsterdam'da gezilecek yerler arasında Westerkerk'i kaçırmamanızı öneririz.


Rembrandt Evi Müzesi, Amsterdam'ın merkezinde yer alan ve Rembrandt'ın eserlerinin sergilendiği müzedir. Müze, 17. yüzyılda inşa edilmiştir ve Rembrandt'ın çalışma odası, atölyesi ve evi olarak kullanılmıştır. Müzede, Rembrandt'ın eserleri ve çok sayıda sanat eseri sergilenmektedir. 

Bu yazımızda sizlere Amsterdam'ın gezilecek yerlerini kısa kısa anlatmaya çalıştık. Bu arada Amsterdam'ı Tatilkaresi Turizm farkıyla keşfetmek için sayfamızdaki turlara bir göz atmanızda da fayda vardır. Amsterdam paket turlarımız için linke tıklayın.

Yorumlar

Yorum Yap