Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

İspanya'da Gezilecek En Popüler Yerler Hakkında Kısa Kısa Notlar

İspanya'da Gezilecek En Popüler Yerler Hakkında Kısa Kısa Notlar

İspanya, dünyanın en popüler tatil yerlerinden biridir. İspanya'da her türlü tatil için her kesime yönelik tatil seçenekleri bulunur. İspanya'daki en popüler destinasyonlar ise Barselona, ​​​​Madrid, Valencia, Granada, Sevilla, Malaga, Cordoba, Bilbao, San Sebastian ve Santiago de Compostela'dır. 

Barselona


Barselona İspanya'nın en popüler şehridir. Şehir, muhteşem mimarisi ve birçok müze ve sanat galerisi ile ünlüdür. Şehirde Park Güell, Sagrada Familia, Picasso Müzesi, Montjuic Kalesi ve Ramblas gibi birçok turistik yer bulunmaktadır. 

Madrid


Madrid, İspanya'nın başkenti ve ülkenin en büyük şehridir. Şehirde Prado Müzesi, Reina Sofia Sanat Müzesi, El Retiro Parkı, Plaza Mayor ve Palacio Real gibi birçok turistik yer bulunmaktadır. 

Valencia


Valencia, İspanya'nın üçüncü büyük  şehridir. Şehir, güney İspanya'daki en iyi plajlardan birine sahiptir. Şehir, Serranos Kalesi, Turia Nehri, Plaza de la Regina ve Mestalla Stadyumu gibi birçok turistik mekana sahiptir. 

Granada


Granada, İspanya'nın en güzel şehirlerinden biridir. Şehir, Alhambra Sarayı, Albayzin Bölgesi, Plaza Nueva, Generalife Bahçeleri ve Sacromonte Bölgesi gibi birçok turistik yere sahiptir. 

Sevilla


Sevilla, İspanya'nın en güzel şehirlerinden biridir. Şehirde Plaza de España, Giralda Kulesi, Alcazar Sarayı, Maria Luisa Parkı ve Altın Kulesi gibi birçok turistik yer vardır.

Malaga 


Malaga, İspanya'nın en popüler tatil yerlerinden biridir. Şehirde Gibralfaro Kalesi, Alcazaba Kalesi, Picasso Müzesi, Roma Tiyatrosu ve Paseo del Parque gibi birçok turistik yer bulunmaktadır

Cordoba 


Cordoba, İspanya'nın en önemli şehirlerinden biridir. Şehir, Mezquita, Roma Köprüsü, Alcazar Sarayı, Plaza de la Corredera ve Calahorra Kulesi gibi birçok turistik mekana sahiptir. 

Bilbao


Bilbao, İspanya'nın en önemli şehirlerinden biridir. Şehir, Guggenheim Müzesi, Zubizur Köprüsü, Doña Casilda Parkı, San Mames Stadyumu ve Santiago Katedrali gibi birçok turistik yere sahiptir. 

San Sebastian

San Sebastian, İspanya'nın en popüler tatil yerlerinden biridir. Şehir, La Concha Plajı, Urgull Dağı, Miramar Sarayı, Plaza de la Constitución ve Gipuzkoa Köprüsü gibi birçok turistik yere sahiptir.

Santiago de Compostela 

Santiago de Compostela, İspanya'nın en önemli şehirlerinden biridir. Şehir, Santiago Katedrali, Plaza del Obradoiro, Hostal dos Reis Catolicos, San Martin Pinario Katedrali ve Praza da Quintana gibi birçok turistik mekana sahiptir. 

Sizde Tatilkaresi Turizm farkıyla İspanya turlarımızı incelemek isterseniz linke tıklayın.


 

 

Yorumlar

Yorum Yap

Sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda sitemizde çerezler kullanıyoruz. Daha Fazla