Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Su Altı Cenneti Sharm El-Sheikh (Şarm)

Su Altı Cenneti Sharm El-Sheikh (Şarm)

Şarm El Şeyh Hakkında Kısa Bir Bilgi

Şarm El Şeyh ya da kısa ismiyle Şarm, 1960'larda İsrail, Mısır ile İsrail arasındaki savaş sonucunda Sina'nın tüm Mısır kısımlarını işgal etti. İsrail bu eski çöl alanını yeşillendirerek çölü modern bir vahaya dönüştürdü. 1979'da ABD'nin yardımıyla Camp David Anlaşmaları sonucunda Mısır'a iade edildi ve şehir ayrıca Mısır, Arap Birliği ve Diplomatik Dörtlünün arabuluculuğunda İsrail ile Filistin arasında 1999 Şarm El-Şeyh Muhtırası'na ev sahipliği yaptı. 
Binaları, otelleri, marinaları, gece kulüpleri ve kumarhaneleriyle turistik bir kasaba olan Sharm, mercan resiflerine yakınlığı sayesinde aynı zamanda bir dalış merkezi olup Mısır'da Sina yarımadasının güney ucunda, Sina Dağıyla Kızıldeniz arasındaki kıyı şeridinde yer alan bir şehirdir.

Şarm El Şeyh'te Yapılacaklar

Doğal güzellikleri, dünyaca ünlü plajları ve eşsiz tatil imkanlarıyla, Sharm El Sheikh, dünyanın en popüler tatil destinasyonlarından birisidir. Şarm El Şeyh'in ayrıcalıklı doğal güzellikleri arasında, büyüleyici masmavi suları, sıcak kumlu plajları, sıra dışı mercanları, akvaryum gibi su altı manzaraları sayılabilir. Birçok eğlence imkanı sunan şehir, aynı zamanda daha sakin ve lüks tatil seçenekleri de sunmaktadır.

Şarm El Şeyh, dünyaca ünlü bir dalış destinasyonu olmanın yanı sıra, her türlü eğlenceyi de sunmaktadır. Şehirde, dalış, yüzme, su sporları, golf, spa ve masaj gibi eğlencelerin yanı sıra, gece hayatı da çok popülerdir.

Şehirdeki en popüler gezilecek yerler arasında, Ras Mohammed Ulusal Parkı, Naama Koyu, Dahab, Tiran Adaları, St. Catherine Ziyareti ve Sharm El Sheikh Kalesi sayılabilir. Şehirde, dünyaca ünlü bir çok alışveriş merkezi de bulunmaktadır.

Şarm El Şeyh, tatil için ideal bir destinasyon olarak, her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Şehirde, her türlü konaklama seçeneği mevcuttur. Eğlence, güneş, kum ve deniz; Sharm El Sheikh, mükemmel bir tatil arayanlar için ideal bir yerdir.

Şarm El Şeyh hakkında bilgi sahibi olmak, bu şehirde gezilecek yerleri, eğlenceleri ve konaklama seçeneklerini keşfederek tatil planlamak için, Sharm El Sheikh'in her bütçeye uygun tur paketlerini Sharm El Sheikh Turları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Şarm El Şeyh Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Mısır, Şarm El Şeyh özelinde aşağıdaki evraklara sahip olan Türk vatandaşlarına varışta/kapıda vize vermektedir.

  • Geri dönüş veya devam bileti,
  • Onaylanmış bir otel rezervasyonu,
  • En az 2000 Dolar nakit veya bu miktarda limiti bulunan bir VISA kredi kartı.

 Ancak Mısır diğer şehirlere giriş için T.C. vatandaşlarından vize istemektedir. 

Yorumlar

Yorum Yap